Lotnisko Chopina w Warszawie – jak dojechać?

Lotnisko Chopina w Warszawie - jak dojechać?

Lotnisko Chopina składa się z tylko jednego terminalu. Łatwo się po nim poruszać, ponieważ wewnątrz jest doskonale opisany. Natomiast dostanie się do niego bywa niekiedy kłopotliwe. Dlatego najlepiej sprawdzić przed podróżą, jak najszybciej i najwygodniej do niego dotrzeć. 

Lotnisko znajdujące się w mieście 

Lotnisko Chopina jest największym lotniskiem w Polsce, ale mimo tego znajduje się w granicach miasta. Położone jest w warszawskiej dzielnicy Włochy, na osiedlu Okęcie, w południo-zachodniej części Warszawy. Do centrum stolicy jest z niego tylko ok. 8 km. Nie znaczy to jednak, że dotrze się na lotnisko bez utrudnień. Na korki można natknąć się nie tylko na ulicy Żwirki i Wigury prowadzącej do portu lotniczego. Centrum bywa bardzo zatłoczone, podobnie obwodnica oraz drogi dojazdowe do Warszawy. 

Dojazd samochodem do Lotniska Chopina

Samochodem dojeżdża się do lotniska na Okęciu trasą ekspresową S79. Ta z kolei łączy się z obwodnicą miasta S2 i trasą S7 z Gdańska do Krakowa oraz S8 z Wrocławia do Białegostoku. Obwodnica łączy się z autostradą A2 Świecko – Kukuryki.

Do lotniska prowadzi także ulica Żwirki i Wigury.

Na parkingu przy lotnisku zostawić można nie tylko samochód, ale także rower lub motocykl.

Autobusy dalekobieżne

Z wielu miast Polski istnieją połączenia autobusowe z lotniskiem na Okęciu. 

Bezpośrednio autobusem można dojechać np. z Katowic, Poznania, Łodzi czy, Wrocławia.

Wysiada się na terminalu autokarowym (dla autobusów dalekobieżnych i wycieczkowych) blisko wyjścia ze stacji kolejowej.  

Taxi lub firmy transportowe zamawiane przez aplikacje

Na terminal można dojechać dowolną taksówką zamówioną przez telefon lub internet. Przed dworcami autobusowymi i kolejowymi znajdują się postoje taxi. Trochę taniej jest zamówić usługę przewozu przez jedną z popularnych aplikacji (Bolt, Uber, Free now), 

W hali przylotów nietrudno znaleźć informacje, jak trafić do postoju taksówek korporacji współpracującej z lotniskiem. Chwila czekania w kolejce i można jechać bez obawy, że trafiło się na nieuczciwego kierowcę, który zarząda za przejazd wielokrotności zwykłej opłaty.

Kłopotliwe natomiast bywa odnalezienie miejsca, w którym na klienta oczekuje samochód zamówiony w innej niż rekomendowany przez lotnisko przewoźnik.

Miejskie linie autobusowe 

Do lotniska dojechać można autobusami miejskimi. Mają one odrębne przystanki 

  • dla wysiadających – przy hali odlotów (na górnym poziomie terminala) oraz przy terminalu autokarowym
  • dla wsiadających – przy hali przylotów (na poziomie dolnym) i za terminalem autokarowym.

Do lotniska dojedzie się czterema liniami dziennymi (175, 188, 148 i 331) oraz nocną linią N32 z Dworca Centralnego. 

Linia 175 ma przystanki m.in. przy stacji metra Centrum oraz dworcach Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście. 

Pociągiem na Okęcie

Wygodnie i szybko do portu lotniczego na Okęciu dojechać można pociągiem. Blisko terminalu znajduje się podziemna stacja kolejowa o nazwie Warszawa Lotnisko Chopina. Linia Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) nr S2 łączy ja m.in. ze stacją Warszawa Wschodnia, Śródmieście i Warszawa Zachodnia. Można do nich dojechać z wielu miast w Polsce. Jeśli podróżuje się transportem kolejowym, warto znaleźć informację, na jakiej stacji w Warszawie pociąg się zatrzymuje i odpowiednio wybrać dalszy sposób dojazdu do lotniska.

Bez względu na wybrany środek lokomocji, dobrze z wyprzedzeniem sprawdzić, jakie są połączenia z lotniskiem. Warto kupić odpowiednio wcześnie bilet na przejazd lub parking i zarezerwować wystarczająco dużo czasu na jazdę. Uniknie się niepotrzebnego stresu i podróż będzie przyjemniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *